Kontaktpersoner för nätverk av andliga vägledare

Om du söker någon andlig vägledare så har Kompass ett nätverk av ca 80 tal vägledare inom norden. Du kan komma i kontakt med en vägledare via de kontaktpersoner som nätverket har, se nedan. Kontakta någon från den region eller kyrkotradition som är dig närmast, så hjälper kontaktpersonen dig vidare till en vägledare.

 

  • Eva Sjöden Stockholm (Svenska kyrkan)

eva.sjoden@svenskakyrkan.se

08 50894043,

 

  • Mia Ström Stockholm (EFS)

mia.strom@efsmittsverige.org,

0738-569421

 

  • Inga-Märtha Isacson Norrköping (EFK)

inga-martha.isacson@korskyrkan.se

0736004954

 

  • Josefine Callenberg Göteborg (Svenska Kyrkan)

josefinecallenberg@gmail.com

0725547376

 

  • Maria Fässberg Norrhall Göteborg (Equmeniakyrkan)

0765-172403 0739-815545

maria.fassberg.norrhall@equmeniakyrkan.se

 

  • Daniel Pauchard Göteborg (Katolska Kyrkan)

daniel.pauchard@katolskakyrkan.se

0708 96 27 35

 

  • Anna Alebo Lund (Svenska Kyrkan)

anna.alebo@svenskakyrkan.se

046 155526

 

  • Andreas Sköldmark Jönköping (Equmenikakyrkan)

andreas@equmeniakyrkankaxholmen.se

0722 13 27 00

 

  • Lars-Martin Nygren Umeå (Svenska Kyrkan)

lars-martin.nygren@svenskakyrkan.se,

090-2002915

 

  • Leif Selling Härnösand (Svenska Kyrkan)

leif.selling@svenskakyrkan.se

0611-25451, 070-5518504

 

  • Virve Tynnermak Oslo Norge (Norska Kyrkan)

virvet@email.com

+47 455 14 071.

Det här inlägget postades i Nyheter. Bokmärk permalänken.

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *